Bylock’tan Yargılanan Polis İki Yıl Sonra Beraat Edebildi

Kahramanmaraş’ta görev yapan polis memuru Bylock iddiası ile bir ay tutuklu kaldı ve meslekten ihraç oldu ancak iki yılın sonunda beraat etti.

Bylock’tan Yargılanan Polis İki Yıl Sonra Beraat Edebildi

Bylock’tan İki Yılın Sonunda Beraat Etti

Kahramanmaraş’ta görev yapmakta olan polis memuru 2014 yılında açıköğretimde okurken indirimli olduğu için bir arkadaşına ADSL hattı aldı. Hat verilen polis memuru ise bu hattın şifrelerini öğretmen komşusu ile paylaştı. İşte bu komşu Bylock kullanıcısı idi.

ADSL hattı adına kayıtlı olan polis memuru Bylock kullandığı iddiası ile tutuklandı. Hattın kendisine ait olmadığını ve kimin kullandığını açıklayan polis memuru yine de 1 ay tutuklu kalır. Aynı açıklamaları savcıya da yapmış olmasına rağmen hakkında takipsizlik vermek yerine iddianame düzenlenerek yargılama yapılmaya başlanır. 2017 başında meslekten de ihraç edilir.

Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 2 yıl süren yargılama sonunda 30 Mayıs 2018'de Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi tarafından polis memuru hakkında beraat kararı verildi. ADSL hattının gerçek kullanıcısının polis memuru değil öğretmen şahıs olduğunun anlaşılması üzerine mahkeme şahsın beraatine hükmetti.

Ehli Dünya Olarak Kodlanmış

Bylock’tan yargılanan bu kişinin Garson kod adlı gizli tanığın verdiği listede isminin olduğu anlaşıldı. Emniyet mensuplarının kodlandığı listede bu kişi “ED” yani ehli dünya olarak kodlanmıştı. Şimdi polis memuru OHAL komisyonu tarafından kabul kararı verilerek görevine iadesini ümit ediyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE