Büyük Yıldızların Dünya Kupasına Vedası

Büyük yıldızların erkenden dünya kupasına veda etmesi onların sponsorluk anlaşmaları yaptığı büyük şirketlerde âdete yıkıma sebep oldu.

GENEL 08.07.2018, 15:25
Büyük Yıldızların Dünya Kupasına Vedası

Dünya futbolunun en önemli vitrinlerinden olan Dünya Kupası’nda sahada yıldızlar kozlarını paylaşırken sponsorlarda saha dışında yatırımlarının sonuçlarını görmek için büyük mücadele vermekteydiler. 2018 Rusya Dünya Kupası ile birçok ünlü takımın ve ünlü yıldızın kupadan erkenden elenmesi ile büyük bir yıkıma sahip olmuştur.

Özellikle Ronaldo, Messi ve Neymar’ın kupada yarı final bile göremeden elenmeleri ve bununla birlikte Almanya, İspanya, Brezilya gibi ülkelerin kupaya erken vedaları ile yapılan sponsorluk anlaşmalarının karşılığı tam olarak alınamamasına sebep olmuştur. Özellikle futbol endüstrisinin geldiği noktada başarı ve popülerlik oldukça önemli bir hale gelmesinden dolayı sponsorlar turnuvanın yıldızı olacağını düşündüğü futbolculara büyük yatırım yapmışlardır.

En Büyük Zarar Messi

Lionel Messi ise bu dünya kupasının hem maddi hem de manevi anlamda en büyük hayal kırıklıklarının başında gelmektedir. Günümüzde dünyanın en iyi futbolcusu olarak kabul edilen ve yetenekleri ile tüm dünyayı kendisine hayran bırakan Messi ise hem oynadığı futbolla hem de sponsorlarına yaşattığı kayıplarla sınıfta kalmış görünmektedir.

34 yaşında olan Lionel Messi’nin bu son dünya kupası olacağı tahmin edilmektedir. bu anlamda Dünya kupası kazanamadığı için eleştirilen Messi’nin bu son dünya kupasında bunu başaracağını düşünenler sayısı oldukça fazla idi. Alınan sonuçlarla birçok kişi yanılırken sponsorlarda büyük hayal kırıklığına uğramış oldular.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)