Bursa’da Silahlar Konuştu! Yaralananlar var

Bursa silahlar konuştu! Ararlarında husumet bulunan akrabalar arasında yaşanan tartışma sokağa taştı ve 4 günlük sokağa çıkma yasağında mahallede uzun süreli bir silahlı çatışma yaşandı…

GENEL 01.06.2020, 01:26 01.06.2020, 01:29
Bursa’da Silahlar Konuştu! Yaralananlar var

Olay gece 03.00 sularında Bursa’nın Hacivat Mahallesi A-345 sokakta yaşanıyor. Aralarında daha önce husumet bulunan 2 akraba aile fertleri arasında sebebi bilinmeye bir şekilde tekrar tartışma çıkıyor. Yaşanan tartışma geçeninin ileriki saatlerinde tekrar şiddetleniyor ve sokağa taşıyor. Tartışmanın şiddetlenmesi ile birlikte görgü tanıklarının ifadesine göre Mesut Ü., evden getirdiği av tüfeğiyle akrabalarına sokağın ortasında hedef göz etmeksizin kurşun yağdırmaya başlıyor.

Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği Mahsun K. ile birlikte 3 kişi yaralanıyor.

Yararlılardan Birinin Hayati Tehlikesi Bulunuyor

Silah seslerinin mahallede duyulması ile birlikte evredekilerin ihbarı ile olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk ediliyor. Polis ekipleri mahalleyi kısa sürede kontrol altına alırken olay yerine gelen sağlık ekiplerinin de yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıkları bilgisi edinildi. Yapılan müdahale sonrasında yaralılar Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Uludağ Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi´ne kaldırıldılar. Yararlılardan Mahsun K.’nin durumunun ciddi olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği ifade edildi.

Polis tarafından yapılan operasyonla birlikte olay ile ilgili oldukları tespit edilen Mesut Ü. ile Mert Ü. ve Onur Ü.’nin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı. Polis mahallede tekrar bir gerginlik yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldığı belirtiliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)