Bu Hafta Sonu Da Sokağa Çıkmak Yasak Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan 18-19 Nisan günü sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı.

GENEL 13.04.2020, 21:18
Bu Hafta Sonu Da Sokağa Çıkmak Yasak Olacak

Yasak Devam Edecek

Bugün yapılan kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferans ile açıklamalarda bulundu. En dikkat çeken açıklama ise sokağa çıkma yasağının devam edeceği oldu. İlk olarak bu hafta sonu olan 18 Nisan Cumartesi ve 19 Nisan Pazar günü sokağa çıkma yasağı olacaktır. Vatandaşlar 17 Nisan Cuma saat 24.00’a kadar sokağa çıkabilecektir.

Sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Erdoğan bu konuda da ihtiyaç duydukça sokağa çıkma yasağının devam edeceğini açıkladı. Yani bundan sonra hafta sonları sokağa çıkmak yasak olacaktır. Uygulamanın sonuçlarının alınması ile uzun vadede nasıl bir yol izleneceği belli olacaktır. 

Vatandaş Önlemini Almalı

İlk kez geçtiğimiz hafta yayınlanan sokağa çıkma yasağı, yasağın başlamasına 2 saat kala açıklanmıştı. Bu durumdan ötürü sokaklarda ciddi bir kalabalık oluşmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların hazırlık yapması için önlerinde 4 gün olduğunu belirtti. Son güne kalmadan vatandaşların tüm hazırlıklarını tamamlaması istendi.

Geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi fırınlar yine açık olacaktır. Bu sayede ekmek stoklamaya gerek yoktur. Vatandaşlar rutin market alışverişini son güne bırakmadan yapmalıdır. Son gün yine yığılma olabilecektir. Ayrıca yasağın sadece iki olduğu unutulmamalı ve her şeyi stoklamaya çalışılmamalıdır. Bu kurallara uyarak tedbirli davranmak gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)