Bir Bedelli Askerin Günü Nasıl Geçiyor

Bedelli askerlik yapacak olanlar askerde neler yapıldığını merak ediyor. İşte bu merakınızı giderecek detaylar haberimizde yer alıyor.

GENEL 01.06.2019, 23:45
Bir Bedelli Askerin Günü Nasıl Geçiyor

Askeri Eğitimler
Bedelli askerlik eğitimleri birliğe göre değişse de genel olarak aynı çerçevede gerçekleşmektedir. Sabah saat 05.30’da kalkan bedelli askerler içtimaya katılmaktadır. Kimi birliklerde sabah sporu olarak basit egzersizler yapılmaktadır. Sonrasında kahvaltı ve yeniden içtimalar ve eğitimler başlıyor. Öğlene kadar yürüyüş ve genel askeri eğitimler verilmektedir. 

Bedelli askerlik normalde 21 gün olmasına karşın 2 gün yol süresi verildiği için 19 gün askerlik yapılmaktadır. Askerlik süresi yaz aylarına gelenler için sürekli olarak güneş altında kalacaklarını söylemek gereklidir. Bu nedenle de güneş kremi kullanılması tavsiye ediliyor. 

Askerde iç çamaşırlarına çokça ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca bunu askeriyede tedarik etmek de mümkün olmayabilir. Dolayısıyla yanınıza bolca almanızda fayda var. Bir diğer önemli malzeme bot boyasıdır. Sürekli olarak ihtiyacınız olacak olan boyayı gitmeden tedarik etmelisiniz. İkinci olarak tıraş köpüğü ve jilet gibi eşyalarınızı da yanınıza almayı unutmayınız. 

Genel olarak bakıldığında bedelli askerlerin diğer erler gibi aynı eğitimleri aldıklarını ifade edebiliriz. Dolayısıyla bu konuda gelen itirazların çoğunluğu boştur. Bir diğer konu ise eğitim görülen ile göre zorlukların değiştiğidir. Dolayısıyla genel bir çıkarım yapmak bu konuda pek de mümkün değildir. Birlik başındaki komutanlara göre değişiklik söz konusudur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)