Beşiktaş’ın Çıkmadığı Maç İçin Ceza Belli Oldu!

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde tekrar oynanmasına karar verilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçına çıkmayan Beşiktaş hükmen 3-0 mağlup sayıldı.

GENEL 06.05.2018, 15:05
Beşiktaş’ın Çıkmadığı Maç İçin Ceza Belli Oldu!

Olaylı Maçta Kaybeden Beşiktaş Oldu

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe Beşiktaş maçı 19 Nisan’da Ülker Standı’nda oynanacaktı. Ancak maç 0-0 devam ederken taraftar taşkınlığı nedeniyle maç 57. dakikada tatil edilmişti. TFF maçın seyircisiz olarak kaldığı yerden devamına karar vermişti. Beşiktaş yönetimi 3 Mayıs’ta oynanacak olan maçı protesto için maça çıkmayacağını açıklamıştı. Maç günü geldiğinde Beşiktaş ekibi sahaya çıkmadı ve oynanamayan maç iptal edildi.

Bu kararından ötürü PFDK’ya sevk edilen Beşiktaş hakkında karar çıktı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu 05.05.2018 tarihinde toplanarak kararını verdi. Beşiktaş’ın müsabaka saatinde sahaya gelmemesi sebebiyle;

  • 3-0 hükmen mağlup sayılmasına;
  • Türkiye Kupasından ihraç edilmesine,
  • Takip eden sezonda Türkiye Kupasına alınmamasına,
  • 2017-2018 sezonunda Türkiye kupasından elde edilen ticari haklar ve elde edilen gelirlerin dağıtımından kaynaklanan ödüllerin iadesine karar verdi.

Bu kararla birlikte Beşiktaş bu yılki Türkiye Kupasına veda etmiş oldu. Seneye de Türkiye Kupasında Beşiktaş yer almayacak.

Final Fenerbahçe-Akhisar arasında

Beşiktaş kupaya veda ederken, Fenerbahçe Galatasaray’ı eledi. Böylece Türkiye Kupası final maçı Teleset Mobilya Akhisarspor arasında oynanacak. Bu maç sarı lacivertlilerin 17. final maçı olarak kayıtlara geçecek. Fenerbahçe 56 sezonda 6 kez kupa kazanmıştı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)