Beklenen POMEM Sonuçları Açıklandı

On binlerce kişinin beklediği 21. Dönem POMEM sınav sonuçları Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden adaylara açıklandı.

Beklenen POMEM Sonuçları Açıklandı

Uzun bir süredir on binlerce kişi tarafından merakla beklenen 21. Dönem POMEM sonuçlarının açıklanması ile kimi adaylar sevince boğulurken kimileri ise şanslarını bir daha ki alıma deneme için şimdiden tekrar hazırlıklara başlamış durumdadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan açıklamada; ‘’açıklanan sıralamanın en yüksek adaydan başlayarak daha düşüğe doğru yapıldığı belirtilmiştir.  Gerçekleştirilen POMEM sınavında başarı gösteren toplam 10.218 kişiden 7218’i lisans mezunu erkek 1000,i lisans mezunu kadın aday oluştururken, başarılı olan ön lisan erkek aday 1800, bayan aday ise 200 olarak gerçekleşmiştir. 

Asıl listeden başarılı olan adaylar arasından geçici kayıt sırasında eksik ya da geçersiz belge getiren adaylar, intibak eğitimi içim en son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunmayan adaylar, İntibak eğitimi sırasında kendi rızasıyla eğitimden ayrılan adaylar ve POMEM öğrencisi olmak için gerekli şartları taşımadıkları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sıralaması dikkate alınarak yedek adaylar çağırılacaktır.

Adaylar resmi sınav sonuçları için EGM resmi internet sitesi ile Polis Akademisi internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini doğru olarak girmeleri halinde öğrenebileceklerdir.’’ şeklindedir.

İntibak Eğitimi Başlama Tarihi: Kazanana adayların adreslerine başka herhangi bir tebligat yapılmayacağı ve internet sitelerinde yer alan tebligatın tüm kazanan adayları bağladığı ayrıca asıl listede sınavı kazanan adayların, intibak eğitimini başlayacağı 04 Mart 2018 günü saat 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM’ler de hazır olmaları gerektiği açıklanan duyuruda adaylarla duyurulmuştur.

POMEM Sonuçları Açıklandı Önlisans ve lisans mezunlarının polis memuru olmak için başvurdukları POMEM sonuçları açıklandı. Kazanan adayların ne yapacağını haberimizden öğrenebilirsiniz. 
İntibak Eğitimi Yapılacak

POMEM alımları kapsamında lisans mezunu öğrenciler arasından toplam 8.218 kişi, önlisans mezunu öğrenciler arasından da 2 bin kişinin asıl olarak sınavı kazandıkları duyuruldu. İlk defa önlisans mezunu kişilerin başvurabilmesi de bu sonuçları önemli kılan hususlardan birisi olarak sayılmaktadır.

Sonuç Öğrenme: Sınav sonucunu merak eden polis adayları Polis Akademisi ya da EGM’nin internet sitesine girerek sonuçlarını öğrenebilirler. Asıl ve yedek olarak yapılan belirlemelere göre kazanan kişilerin hangi polis okuluna gidecekleri de belirlenmiş oldu. Asıl olarak kazanan adayların bu 4 Mart 2018 günü saat 17.00’a kadar belirlenen POMEM’lere gitmeleri gerekmektedir. Zamanında gitmeyen adayların hakları kaybolacak ve yerlerine yedek adaylar çağrılacaktır.

İntibak eğitimi boyunca ayrılmak isteyen kişiler olursa bu kişilerin yerlerine de yedek adaylar çağrılacaktır. Ayrıca sağlık kontrolleri sırasında şartları taşımadığı tespit edilen kişilerin yerine de yedek adaylar çağrılacaktır. Ancak yedek adaylar sıralarını takip etmek durumundadırlar. Bu kapsamda Polis Akademisi’nin internet sayfasından duyurular yapılacaktır. Adaylara ekstra bir tebligat yapılmayacağını bu ilan edilen duyuruların tebligat yerine geçeceğini de ifade etmek isteriz.

POMEM sınav sonuçları açıklanmasıyla birlikte heyecanla bekleyen adaylar sonuçlarına bakmaya başladı. Sonuçlara bakabilmek için e-devlet şifresine ve TC kimlik numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 19:30
YORUM EKLE