Bekçi Sayısı 30 Bine Çıkarılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hali hazırda 11 bin kişi olan bekçilerim sayısını 30 bine çıkaracaklarını belirtti.

GENEL 15.11.2018, 21:53
Bekçi Sayısı 30 Bine Çıkarılacak

10 Bin Bekçi Kadrosu Tahsis Edildi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 7 bin bekçi alımı sürecinin devam ettiğini ve geçtiğimiz günlerde de 10 bin bekçi alımı için kadro ihdas edildiğini ifade etti. Nihai hedeflerinin ise 30 bin sayısına ulaşmak olduğunu belirtti. 

10 bin bekçi alımı sürecinin de önümüzdeki günler içerisinde yapılmaya başlayacağını belirten Bakan Soylu, Bakanlık bünyesinden çıkarılan memurların sayısına da değindi.

Hırsızlık Vakası Azaldı
Çarşı ve mahalle bekçisi alımlarının ardından hırsızlık vakalarında gözle görülür bir azalma yaşandı. Zira sürekli olarak denetimler yapan bekçiler hırsızlara fırsat vermemektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gece yattığı zaman bekçi düdüğü sesi duymak istediğini belirtmişti. Dolayısıyla bu alımların daha da devam edeceğini öngörebiliriz. Böylelikle genç işsizlerimiz için de iş imkanı doğmaktadır. 

30 bin sayısına ulaşıldıktan sonra belirli bir müddet alım yapılmayacağını tahmin ediyoruz. Zira Bakan Soylu nihai hedef olarak 30 bin sayısını paylaştı. Bundan sonrasında ihtiyaç olması durumunda yeniden kadro tahsisi gerçekleştirilecektir. 

Bakan Soylu bekçi alımı şartları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken adaylar şartların değişmesini talep ediyorlar. Özellikle yaş ve askerlik şartlarının değiştirilmesi talep ediliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Hüseyin Dasdemir 2 yıl önce
Lise mezunu şart olmasın ya Allah aşkına
Mustafa 2 yıl önce
Lise mezunu şart olmasın Allah aşkına
Muhittin 2 yıl önce
Biri Allah aşkı için bu şartnameyi hazırlayan kişiye şunlari sorsun 1988 doğumlu olup şartı tutan bir kişi için 7 ay olarak 31 den gün almayacak şeklinde şartı koyması mantıklı bişey mi benim tüm şartım tutuyor yalnızca yaş şartı dan ay
Olarak kaybediyorum bu adaletmi 7 ayda doğan bir kişi zaten başvurusu kabul edilse bile eğitim süresince benimle aynı yaşa geliyor ozaman o nasıl ise alınıyor kardeşim biraz adaletli olun ya 01 01 olarak şartı esas alın yada yaş şartını 89 dogumlu olarak esas alın bizde bilelim şartlarımiz uymuyor yıllarca feto anamızı ağlattı bide siz tam gelecegimizin önünü kapatın bukadar olmaz yahu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@