Bedelli Askerlik Celpleri 2020 Şubat Ayında Sona Erecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik celp dönemlerinin önümüzdeki hafta içi açıklanacağını duyurdu.

Bedelli Askerlik Celpleri 2020 Şubat Ayında Sona Erecek

37 Celp Dönemi Olacak
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bedelli askerlik ile ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi. Akar, toplamda 40 celp döneminde bedelli sürecinin tamamlanacağını belirtti. 3 celp dönemi geride bırakılırken eğitim almayı bekleyen 566 bin 896 kişi için de 37 celp dönemi açılacak. Böylelikle toplamda 634 bin gencimiz bedelli hizmetini yerine getirmiş olacak.

Geriye kalan 37 celp döneminin ilki 24 Kasım'da başlayacak olup sonuncusu 7 Şubat 2020 yılında yapılacaktır. Böylelikle 2020 yılının ilk aylarında bedelli süreci tamamlanmış olacaktır. Bedelli yapacaklar 48 ilde 92 birlikte askerliklerini tamamlayacak. Bu birlikler içersinde deniz, hava ve kara kuvvetleri komutanlıklarının yanı sıra jandarma da bulunuyor. 

Bakan Akar, başvuru yapanların hangi celp döneminde hangi ilde askerlik yapacaklarının konu önümüzdeki hafta içerisinde netleşeceğini belirtti. Böylelikle adaylar geri sayım yapmaya da başladılar. Gelecek planlarını buna göre yapacak olan adaylar heyecanla bekliyor.

Bugüne kadar ilk iki celp döneminde 54 bin kişi eğitim alıp askerliğini tamamlarken yarın da 13 bin kişi terhis olacak. Böylelikle bedelli askerliği bitiren kişi sayısı 67 bine ulaşmış olacak. Planlamaya göre ayda 15 bin kişi eğitim alarak terhis olacak ve bir sonraki celp dönemine geçilecek.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE