Bazı Basın Yayın Organları ve Sosyal Medyadaki Yalan Haberler

Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılan ilanla bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yapılan haberlerin yanlış olduğu yönünde basın duyurusu yapıldı.

Bazı Basın Yayın Organları ve Sosyal Medyadaki Yalan Haberler

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru ile son zamanlarda basın yayın organlarında ve sosyal medyada 2019 yılında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde çıkan haberlerin asılsız olduğu duyuruldu.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri tarafından T.C. Kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği ve herkesin asılsız haberlere itibar etmemesi gerektiği yönünde duyuru yapılmıştır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE