Bayramda Çalışan Trafik Polislerine Ödül Verilecek

Ramazan Bayramı süresince görev yapan trafik polislerine 500 lira tutarında ödül verilmesi kararlaştırıldı.

GENEL 25.06.2019, 16:45
Bayramda Çalışan Trafik Polislerine Ödül Verilecek

Tüm Polisler Faydalanmalı
9 günlük bayram tatili verilmesine karşın polisler fedakarlık yaparak görev yapmaya devam ettiler. Özellikle kazaların azalması için çaba gösteren trafik polisleri yoğun bir mesai ile çalıştılar. Bu kapsamda ülke genelinde 180 binden fazla polis ve jandarma trafik ekibi görev yaptı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından verilen 13 Haziran tarihli olur ile fedakar trafik ekiplerine 500 lira ödeme yapılması kararlaştırıldı. Talimatın verilmesinin ardından kısa bir süre içerisinde paraların yatırılması bekleniyor. 

Trafik polislerinin yanı sıra bayramda görev yapan ve tatile çıkamayan polisler bulunuyor. Güvenliğin aksamaması için var güçleriyle çalışan polislerimiz içerisinden sadece trafik polislerine ikramiye verilmesi eksik kabul edilmektedir. Diğer polislere de taltif verilmesi ve bu sayede tatil yapamadıkları sürenin yerine para almaları sağlanmalıdır. 

7/24 mesai halinde olan polisler hem tehlikeli bir görev yapmakta hem de yeteri kadar tatil yapamamaktadırlar. Bu nedenle de psikolojik olarak zorlu süreçler geçirebilmektedirler. İşte bu nedenle tatil günlerinin artırılması ve maddi açıdan da taltiflerin daha çok verilmesi isteniyor. Özellikle polislere verilecek olan 3.600 ek göstergenin biran evvel verilmesi polisleri rahatlatacaktır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılı içerisinde 3.600 ek göstergenin çıkacağını da ifade etmişti. Dolayısıyla polisler merakla beklemeye devam ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)