Bayramda 81 İlde 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramı nedeniyle 81 ilde 23-26 Mayıs tarihleri arasında 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.

GENEL 18.05.2020, 23:05 22.06.2020, 20:34
Bayramda 81 İlde 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Yasak Kararı Çıktı

Korona virüsle mücadele kapsamında hafta sonları belirli illerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Şu anda da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle sokağa çıkma yasağı devam etmektedir.

Yasak Salı günü saat 24.00’da sona erecektir. Önümüzdeki hafta sonu ise Ramazan Bayramı başlayacaktır. 23 Mayıs günü bayram arifesidir. 24-25-26 Mayıs tarihleri ise bayram olarak kutlanacaktır.

Bugün Huber Köşkünde bakanlarla video konferans yoluyla kabine toplantısını gerçekleştiren Erdoğan, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdiği basın toplantısında bayram nedeniyle 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı.

24 Mayıs Pazar bayramın ikinci günü olacaktır ve yaşlılar için sokağa çıkma istisnası devam edecektir. Gençlerin yasaktan muaf tutulduğu Çarşamba ve Cuma günleri uygulaması da devam edecektir.

Hazırlıklar İçin 3 Gün Süre Var

Ramazan ayından çıkılacak ve bayram kutlanacaktır. Ramazan Bayramı nedeniyle hazırlık yapmak isteyen vatandaşlar için sadece 3 günlük süre mevcuttur. Bu nedenle çarşı pazarda yoğunluk oluşması kuvvetle muhtemeldir.

Alışveriş için her haneden sadece bir kişi dışarı çıkmalıdır. Mümkünse yoğunluğun olmadığı saatler tercih edilmelidir. Tüm ihtiyaçların tek bir yerden alınmasına özen gösterilmelidir. Böylece bayram alışverişi yoğunluğu azaltılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
MEHMET NURİ KOCABAY 10 ay önce
İŞ ARYURUM