Bayramda 1520 Yolcu Otobüsü Denetlenecek! Emniyet ve Jandarma Personeli Görevde Olacak

İç işleri Bakanlığı Bayram tatili süresince ülkemizdeki trafik kazalarına meydan verilmemesi ve vatandaşların güvenliği için karayollarında güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı. 

GENEL 29.05.2019, 14:40
Bayramda 1520 Yolcu Otobüsü Denetlenecek! Emniyet ve Jandarma Personeli Görevde Olacak

Bayram tatili sebebiyle İç işleri Bakanlığına bağlı birimler 9 günlük bayram tatili olmasına rağmen trafik denetimlerini 31 Mayıs  - 10 Haziran 2019 tarihleri arasında 11 gün süreyle gerçekleştirecek. Bayram tatili süresince toplam 101 bin 223 trafik ekibi/timi ve 184 bin 825 trafik personeli görevli bulunacak.

Özellikle kazaların yoğun olduğu bölgelerde Bayram tatili süresince 66 müfettiş görev yapacak. Havadan denetimlere ağırlık verilecek, otobüslerde sivil ekiplerin yolcu gibi denetimlerine devam edilecek. Bu bayram toplam 1.520 yolcu otobüsü, sivil ekipler tarafından habersiz olarak denetlenecek. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda trafik ekipleri aileleriyle seyahat eden çocuklara Trafik Karnesi dağıtacak. Çocuklar, anne ve babalarının sürüşlerini bu karnelere değerlendirecek ve bunlar sosyal medyadan paylaşılacak. En çok beğeni alan ilk 100 karne sahibi çocuk bisiklet ile ödüllendirilecek.

Trafik Kazaları Ve Yol Durumu  Merkezden Anlık Takip Edilecek

Şehir merkezlerinde, halkın yoğun olacağı AVM ve mezarlıklarda trafik tedbirleri artırılacak. Merkezdeki Trafik Kaza Danışma Birimi tarafından ülke genelindeki yol durumu ve kazalar anlık olarak takip edilecek ve anında müdahale sağlanacak.

Yüz Yüze İletişim Kurulacak, Ortalama Hız Denetimlerine Devam Edilecek

Denetimlerde, çevirme ekiplerinin bulunduğu noktalarda araç sürücüleri durdurularak Yüz Yüze İletişim kurulacak ve uzun yoldan gelen sürücülerin dinlendirilmeleri sağlanacak. Radar denetimleri; hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı güzergâhlarda, mümkün olduğunca yüz yüze temas yolu ile yapılacak. Toplam uzunluğu 2 bin 155 km olan tüm otoyollarda Ortalama Hız denetimi yapılmaya devam edilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)