Bayram Tatili 9 Gün Olacak

Kurban bayramına 1 aydan bir zaman kala herkes bayramın 9 gün tatil olup olmayacağını merak ediyordu, beklenen açıklama geldi.

GENEL 31.07.2018, 20:54
Bayram Tatili 9 Gün Olacak

İbrahim Kalın Açıkladı

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bugün külliyede gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında basına açıklamalarda bulundu. Görüşmeden başlıklar paylaşan Kalın, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. En önemli gündem maddesi Rahip Brunson ve bu konuda ABD ile yaşanan gerilimdi. Ancak basın toplantısında milyonların merakla beklediği o açıklama da geldi.

Kalın basın toplantısı vesilesiyle bir açıklama daha yapacağını söyleyerek, bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasına karar verdiklerini açıkladı. Bayrama sayılı günler kala herkesin merak ettiği bayram tatili kaç gün sorusu yanıt buldu. Yetkili bir ağızdan bayram tatilinin 9 gün olacağı açıklandı. Buna göre arefe günü olan 20 Ağustos’ta yarım gün resmi tatil iken, yarım gün de çalışanlar idari izinli sayılacaklar. 21,22,23 ve 24 Ağustos tarihleri ise bayram olduğu için resmi tatil olacak. Bayramın önü ve arkasındaki hafta sonları da birleşince tatil tam 9 güne çıkacak.

Tatilciler Dünden Hazır

Bayram tatili için plan yapanlar çok önceden rezervasyonlarını yaptırmıştı. Tatilciler bayram tatilini 9 gün olarak hesaplamış ve planlarını bu şekilde yapmıştı. Bu sene turizm gelirlerini arttırma hedefinden ötürü tatilin 9 güne çıkacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Kalın’ın bu açıklaması tatilcilerin planını bozmadığı için herkesi sevindirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)