Banka Hırsızı Suçüstü Yakalandı

İstanbul Kadıköy’de gece 03.30 sıralarında gerçekleşen banka hırsızlığı son anda polis ekipleri tarafından önlendi.

GENEL 07.01.2018, 17:27
Banka Hırsızı Suçüstü Yakalandı

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nde bulunan özel bir şirkete ait banka şubesine girmeye çalışan hırsız şubeye girmeyi başarsa da alarmlardan kaçmayı başaramadı. İlk olarak şubenin arkasını dolanıp klimaların üzerine çıkan hırsız, buradaki pencereyi kırarak içeri girdi. 

Alarm Ele Verdi

Alarm çalacağını akıl edemeyen ya da kısa sürede çıkabileceğini düşünen zanlı kaçmayı başaramadı. Alarm çalar çalmaz polise haber veren özel güvenlik hırsızın suçüstü yakalanmasını sağladı. Çok kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekipler zanlı kaçamadan yakaladılar. 

Hırsız zanlısının 24 yaşında İ.A adlı kişi olduğu öğrenildi. Yakalanıp gözaltına alınan zanlı daha sonra sağlık kontrolü yapılmak üzere hastaneye götürüldü. Ardından emniyetteki sorgusu için karakola götürülen zanlı hakim karşısına çıkmayı bekliyor. Hakkındaki son kararı hakim verecek. Böylelikle yargılamasının tutuklu ya da tutuksuz devam etmesi hakimin vereceği karara göre şekillenecek. 

Bankadan hiçbir şey çalamadan kıskıvrak yakalanan zanlının sadece arka cama zarar verdiği tespit edildi. Böylelikle büyük bir kayıp olmadan atlatılan bu olay alarm sistemlerinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Umarız ki adalet biran evvel tecelli eder ve hak ettiği cezayı bulur. Böylelikle bir daha aynı suçu işlemeye teşebbüs edecek kimseler için de caydırıcılık teşkil etmiş olur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@