Bakan Soylu’dan Polis Alımına İlişkin Önemli Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir Ramazan programında polis alımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

GENEL 24.05.2020, 17:25
Bakan Soylu’dan Polis Alımına İlişkin Önemli Açıklama

Yedeklere Öncelik Söz Konusu Değil

Sosyal medya üzerinden örgütlenen polis adayları kontenjanların artırılmasını ve yedek adaylara öncelik verilmesini talep etti. Bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyordu. Bakan Soylu böyle bir hakkının bulunmadığını eğer müdahale ederse sınavın hukukiliğinin ortadan kalkacağını ifade etti. Ayrıca kanuni düzenlemelerde yedeklere öncelik verilmesi konusunda herhangi bir kural bulunmadığını da dile getirdi.

Yeni Alımlar Olacak

26. Dönem POMEM alımlarında sonuçlar açıklandı. Bu süreçte bazı adaylar sınavı kazanırken bazıları kazanamadı. Bu yüzden üzüntü duyan adaylar yeniden alım yapılmasını talep ederken Bakan Soylu yeni alımların yapılmaya devam edeceğini belirtti. 

Polis olmak isteyen adaylar bu bağlamda yeni ilanları merakla beklemeye başladı. POMEM, PAEM ve PMYO gibi farklı okullar için alınacak adaylar eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra polis teşkilatı bünyesinde görev yapma hakkı elde edeceklerdir.

Yeni alımların ne zaman yapılacağı konusunda bakan Soylu herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak yeni polis alımları için duyurular yayınlanmaya başladığında sitemizden de gelişmeleri takip edebilirsiniz. Böylelikle en yeni ilanlara ilk olarak sizler başvuru yapabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. Her geçen gün önemi daha da çok artan polis teşkilatının bir mensubu olmak herkes için bir ayrıcalık olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Bünyamin yeşil 10 ay önce
Vatan
aykut 10 ay önce
Başvuru tarihi yazmıyor nereye başvuru yapacağım