Bakan Sarıeroğlu’ndan Tarım İşçilerine İstihdam Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Ankara’da katıldığı temel atma ve imza töreninde tarım işçilerinin istihdamına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GENEL 03.05.2018, 23:15
Bakan Sarıeroğlu’ndan Tarım İşçilerine İstihdam Müjdesi

4 Bin Personel İstihdamı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye’nin 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiği %7,4 büyümenin içerisinde tarım sektörünün de önemli bir paya sahip olduğunu ifade etti.

Katıldığı törende değeri 55 milyon lirayı bulan toplam 18 projeye imza atacaklarını dile getiren Bakan Sarıeroğlu, bu projelerle ek 4 bin personel istihdamının da sağlanacağını ifade etti.

Bu projeler içerisinde soğuk hava deposu, kanatlı et projesi, süt üretim tesisleri, yenilebilir enerji projeleri, kırmızı et işleme projesi gibi çok farklı projeler yer almaktadır.

Paket Çiftçiler İçin de Önemli

Bakan Sarıeroğlu hafta başında Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan paketin çiftçiler için de önemli olduğunu belirtti. Bu kapsamda SGK’ya borcu olan çiftçiler bu borçlarını yapılandırarak ödeme imkanı elde edebilecekler. Böylelikle borç yükleri azalmış olacak ve geleceğe daha büyük bir umutla bakabilmeleri mümkün olacaktır.

Ayrıca tarım işçileri hakkında birtakım düzenlemelerin ilerleyen zaman içerisinde hayata geçirileceğinin müjdesi de Bakan Sarıeroğlu tarafından verildi. Böylelikle tarım işçiliği insanlarımız tarafından daha cazip bir şekilde görülecek ve bu alanda çalışanların sayısı da artış gösterecektir. Bu da gerek tarımdaki üretimi gerekse de istihdamdaki oranı giderek artıracaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Kadersiz kit 3 yıl önce
Kit taşören lere kadro verdinizya onlarada verirsiniz
Mehmet kaya 3 yıl önce
Meb de çalışan nasil kadro 20 ay kadromu olur