Bakan Gül: OHAL Komisyonu Hızlanacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL Komisyonu’nun sistemini kurduğunu ve bundan sonra daha hızlı kararların alınacağını açıkladı.

GENEL 19.06.2018, 10:57
Bakan Gül: OHAL Komisyonu Hızlanacak

Yargı Yolunu Biz Açtık

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL Komisyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül kamudan ihraç edilen personellerin arasında masum olanların da bulunabileceğini ifade etti. İşte bu kimselerin görevlerine yeniden dönebilmeleri için OHAL Komisyonu kurulduğunu belirtti.

Bakan Gül aldıkları bilgilere göre Komisyonun teknik bir altyapı oluşturduğunu ve tüm dosyaları bir araya topladığını ifade etti. Böylelikle başvurucuların aldıkları takipsizlik kararlarını Komisyon’un anlık olarak görüntüleyebildiğini ifade etti.

Bakan Gül daha önce kamudan ihraç edilenler ile ilgili daha önce yargı yolunun kapalı olduğunu ancak yargı yolunu kendilerinin açtıklarını ifade etti.

Bundan Sonra Hızlı Karar Verilecek

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Komisyonun tüm altyapıyı oluşturduğunu ve bundan sonra beklentilerinin daha hızlı kararlar çıkması olduğunu dile getirdi. Hali hazırda kararların verilmeye devam ettiğini belirten Bakan Gül amaçlarının skor yapmak olmadığını da aktardı. Adaletli bir şekilde kararların verileceğini aktaran Bakan Gül ret alanların ise mahkeme yoluna gidebileceklerini aktardı. Böylelikle masumlar ile suçluların birbirlerinden ayrılacaklarını ifade etti. Bu konuda karar vericinin kendileri olmadığını Komisyon’un bağımsız bir şekilde karar vereceğini aktardı. Komisyonun son açıklamalarına göre ise hali hazırda 90 bin dosyanın incelemesi devam ediyor. Aylık olarak ise 5 bin dosya karara bağlanıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)