Bakan Gül: Komisyon Yeni Sistemini Açacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL Komisyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve kısa süre içerisinde yeni bir sistemin kullanıma sunulacağını ifade etti.

GENEL 02.06.2018, 11:53
Bakan Gül: Komisyon Yeni Sistemini Açacak

Takipsizlik Alanlar Öncelikli

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL Komisyonu’nun 200 personel ile çalışmalarına devam ettiğini ifade etti. Bu kapsamda çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü ve haftada bina karar verebilecek seviyeye erişildiğini dile getirdi. Ayrıca hali hazırda adli makamlar tarafından hakkında takipsizlik verilmiş kimselerin de dosyalarının beklediğini ifade eden Bakan Gül bu kişiler hakkında da kararların yakın zamanda çıkacağını ifade etti.

Posta İle Uğraşılmayacak

Adalet Bakanı Gül, OHAL Komisyonu’nun başvuracağı yeni sistem ile kararların posta ile gönderilmesine gerek kalmayacağını ifade etti. Böylelikle süreç de bir hayli hızlanmış olacak. Öyle ki bu sistem başvuranlar tarafından da görüntülenebilecek ve böylelikle kendilerine tebligat yapılmadan kabul ya da ret kararı aldıklarını da görme imkanı elde edebilecekler.

Bu sistemin hayata geçirilmesi ile birlikte beklemekte olan dosyalar için de posta masraflarına girişilmesi söz konusu olmayacaktır. Kabul ve ret kararları ilgili kurumların bilgisayar sistemlerinde de görülebilecek ve bu sayede çok daha hızlı bir şekilde atama işlemleri gerçekleştirilebilecek. Bu durum aynı zamanda kişilerin görevlerine de hızlı bir şekilde başlamalarına vesile olacaktır. Dolayısıyla her açıdan son derece önemli olan bu yeni sistemin 1-2 gün içerisinde uygulamaya konulacağı da ifade edildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)