Bakan Demircan: 19 Bin Sağlık İşçisi Alımı İçin İlana Çıkacağız

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan önümüzdeki günlerde 19 bin sağlık işçisi ile 12 bin doktor alımı için ilana çıkacaklarını ifade etti.

GENEL 10.06.2018, 02:00
Bakan Demircan: 19 Bin Sağlık İşçisi Alımı İçin İlana Çıkacağız

Örnek Gösterilen Ülkeyiz

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık sektöründe son 16 yılda devasa bir gelişim yaşandığını ifade etti. Bu kapsamda örnek alınan bir ülke konumuna geldiğimizi ifade etti. Öyle ki sadece binalar, hastaneler veya teknik donanımlar ile değil personel açısından da ilerlediğimizi ifade etti. Bu kapsamda hali hazırda 18 bin personel aldıklarını ifade eden Bakan Demircan daha önce 9 bin daha personel aldıklarını da hatırlattı. Bu alımlara ek olarak 19 bin sağlık işçisi alımı yapılacağını dile getiren Bakan Demircan 12 bin de doktor alınacağını ifade etti.

Bakan Demircan sağlık turizmi konusuna da değindi. Hali hazırda yıllık olarak 4 milyar dolar sağlık turizmi geliri elde ettiklerini ifade eden Bakan Demircan bu rakamın 2023 yılında 20 milyar dolara ulaşacağını belirtti.

Geçmişte yurtdışından uçakla gelip hastaların götürüldüğünü ve buna da imrenerek baktıklarını ifade eden Bakan Demircan artık ülkemizin de bu konuda önemli bir başarı elde ettiğini dile getirdi. Öyle ki hali hazırda 4 ambulans uçak ve 19 helikopterin bulunduğu ve hastalarımızın kolaylıkla nakledilebildiği ifade edildi. Sağlık alanındaki gelişmelerin daha da ileri seviyelere çıkacağının sinyallerini verdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)