Bakan Albayrak’tan Kurban Bayramı Tatili Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Kurban Bayramı Tatili açıklaması ve ekonomi yönü ve merkez bankası faiz indirimi ile vergi reformuyla adil bir vergilendirme sistemi açıklamaları…

GENEL 31.07.2019, 01:27 02.08.2019, 23:09
Bakan Albayrak’tan Kurban Bayramı Tatili Açıklaması

Bakan Albayrak 2019 Kurban Bayramı tatilinin ekonomik yönü ile ilgili olarak bir dizi açıklamalarda bulunurken turizm şirketlerinin Bayram tatilinin 9 gün olması yönünde basına demeç vermesi ve sosyal medya hesapları üzerinden Cumhurbaşkanına Turizm sektörünün canlandırma adına Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da 9 gün olması yönünde TV kanallarında açıklamalar yapması. 2019 Kurban Bayramı kaç gün olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak Ülke ekonomisini göz önünde bulundurarak tatillerin ülkemiz açısından sıkıntılı ve sancılı bir sürece koyduğu için tatillerin uzamaması Ülkemiz ekonomisinin canlanmasına neden olacaktır. Tatilin 10 Ağustos itibariyle başlayıp 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü sona ereceğinden geriye kalan 2 günlük mesai bizden zamanımızı ve emeğimizi çalmak olacaktır.

Ayrıca Türkiye’nin bu yıl pozitif olarak büyüyeceğini, büyümenin 2019 yılı hedeflerine yaklaşacağını, ekonomik hedefler anlamında yılın ikinci yarısının çok daha pozitif olacağını söyledi. ABD yaptırımları konusunda da açıklamada bulunan Bakan Albayrak bu konunun oluşturduğu baskıyı minimaliz ettiklerini de belirtti. Vergiyle ilgili önemli açıklamalarda da bulunan Bakan Albayrak sonbaharda bir vergi reformu yapacaklarını ve vergi adaleti konusunda çalışmalar yaptıklarının müjdesini verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankamızın faiz indirimi yapmasının ardından başta kamu bankaları olmak üzere diğer bankalarda da kredi faiz indirimi hareketleri göreceklerini dile açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)