Bahçeli’den Memurlara Seçim Vaatleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim beyannamesini açıkladı ve memurlara ilişkin vaatlerini sıraladı.

GENEL 26.05.2018, 23:55
Bahçeli’den Memurlara Seçim Vaatleri

Uzman Çavuşlar

Devlet Bahçeli uzman çavuşların özlük haklarının iyileştirileceğini belirtti. Bu konuya daha önce de değinmiş ve adaletsizliğin giderilmesi gerekiyor demişti. Uzman çavuşların kadroya geçirileceklerini de belirtti. Bunun haricinde taşeron düzenlemesi ile beraber kadroya geçemeyen işçiler de Bahçeli’nin vaatleri arasında yer aldı.

Sağlık çalışanlarının yıpranma payı ile yardımcı hizmetler sınıfında yer alanların genel hizmetler sınıfına geçirilmesi de Bahçeli’nin vaatleri arasında yerini buldu.

İnce ve Erdoğan’dan sonra Bahçeli’de ek gösterge konusuna değindi ve öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağını ifade etti.

Polisler için de ayrı bir başlık açan Bahçeli ek göstergenin 3600 yapılacağını vaat etti ve haftalık 40 saatin üzerindeki mesainin ücretlendirileceğini de müjdeledi.

Şehit ve Gazi Yakınları

Bahçeli seçim vaatlerinde şehit ve gazi yakınlarını da unutmadı. Bu kapsamda gazilerin alacağı araçlarda ÖTV’nin kaldırılacağını vaat eden Bahçeli aynı zamanda şehit yakınlarının aldıkları maaşların iyileştirileceğini belirtti. Terörle mücadelede gazi olanlara ikinci bir istihdam hakkının sunulması da Bahçeli tarafından verilen vaatler arasında yer aldı. Vazife malulü olarak emekli olan polislerin maaşlarında da iyileştirilmeye gidileceği seçim beyannamesinde belirtildi.

Asgari ücretle çalışan kimseler için de açıklamalarda bulunan Bahçeli bu kimselerden vergi alınmaması gerektiğini de belirtti. Ayrıca tüm maaşların asgari ücret kısmının vergiden muaf tutulmasını vaat etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
ahmet uz 3 yıl önce
erken emekli ne zaman
ali 3 yıl önce
yaşa takılanlar ne zaman oluyor