Avcılar Dikkat! Bu Hayvanların Avlanması Yasaklandı

2019-2020 av sezonu ile ilgili olarak merkez av komisyonu yeni kararlarını aldı ve yayınlandı. Bu av sezonunda hangi ilçelerde hangi hayvanlar avlanamayacak? Avlanma bölgelerine göre avlanma süreleri nedir?

GENEL 25.06.2019, 00:48
Avcılar Dikkat! Bu Hayvanların Avlanması Yasaklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Merkez Av Komisyonu 2019-2020 av döneminde uyulması gereken zorunluluklar ile ilgili avcılara yeni aldıkları kararları resmi gazetenin 21 Haziran 2019 mükerrer sayısında yayınladı.

Alınan karar gereği bu av sezonunda il bazında koruma altına alınan avlanılması yasak av hayvanları şöyledir.

Doğu Akdeniz İlçeleri Kahramanmaraş ta Kum keklik avı, Kiliste kum kekliği ve çakal, mersin mut, Anamur, Bozyazı ilçelerinde çakal, Anamur ilçesinde öter ardıç, Osmaniye de çakal avı yasaklandı.

Batı Akdeniz Burdur Kaya sansarı, tilki, alakarga, küçük karga, ekin kargası, leş kargası, kum kekliği, karabatak, kıl kuyruk, ve kaşıkgaga, Antalya da kum kekliği, ada tavşanı, karabatak, küçük karga ve Isparta da Çakal avı yasaklandı.

Ege Bölgesi Çanakkale Ayvacık, Ezine, Bozcaada ve Eceabat içlerinde keklik avı ve Muğla da çakal avı yasaklandı.

Marmara ve Batı Karadeniz deki avlak sahalarında tüm keklik türlerinin avı yasaklandı.

Güneydoğu Anadolu bölgesi av illerinde Adıyaman da Macar ördeği, tepeli pakta, sakarmeke, karabatak ve kaya sansarı, Bitlis te çakal, Şanlıurfa da Kaya sansarı ve çakal avı, Hakkari de yabani tavşanı, ada tavşanı ve tilki avı, Siirt te çakal avı, Malatya da ise Tilki ve çakal avı, Mardin de çakal ve kum keklik avı yasaklandı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)