Atatürk’e Hakaret Eden Kadına Tutuklama

İki gün önce sosyal medyada paylaştığı Atatürk’e hakaret içerikli video ile gündeme gelen Safiye İ. Hâkim kararıyla tutuklandı.

GENEL 22.07.2018, 21:54
Atatürk’e Hakaret Eden Kadına Tutuklama

İnfial Oluşturdu

Geçtiğimiz günler içerisinde Anıtkabir’e giden ve buradan bir video çeken Safiye İ. Atatürk’e hakaret etmişti. Çarşaflı bir şekilde Anıtkabir’e gitmesi ve buradan da video çekerek sosyal medya hesabına yüklemesinin ardından kadının amacının provokasyon olduğu dile getirildi. Toplum tarafından da büyük bir tepki çeken Safiye İ. Polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltı işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise hakim karşısına çıkarılan Safiye İ’nin tutuklanmasına karar verildi.

Yüzünü Kapattı

Safiye İ’nin hâkim karşısına çıkmak için götürüldüğü esnadaki görüntüleri de basına yansıdı. Çarşaflı kıyafet giymediği dikkatleri çekerken yüzünü sürekli olarak kapatması da dikkatlerden kaçmadı. Atatürk’e hakaret suçlamasından tutuklu bir şekilde yargılanacak olan Safiye İ’nin bu hareketi neden yaptığı ise henüz bilinmiyor. Sosyal medyada ve çeşitli platformlarda yapılan haberlerde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen kimselerin Atatürk’ü sevmedikleri algısının yaratılmaya çalışıldığı da tahmin ediliyor.

Bu videonun ardından pek çok kapalı kadından sosyal medya üzerinden paylaşımlar geldi. Bu paylaşımlarda Atatürk’e hakaret edilmesinin kabul edilebilir olmadığı ifade edilirken aynı zamanda bugünkü yaşantımızı da Atatürk’e borçlu olduğumuz vurgulandı. Ayrıca bazı kimseler ise Atatürk’e hakareti kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)