Atatürke Hakaret Eden Kadın Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Anıtkabir’de çektiği video ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden kadın hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

GENEL 21.07.2018, 20:06
Atatürke Hakaret Eden Kadın Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yakalama Kararı Çıkarıldı

Muhafazakâr görünümlü bir kadın Anıtkabir’de Atatürk’e hakaretler yağdıran video çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Aynı videoda Atatürk’e hakaret edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise övgüler yağdırıldı. Kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken video pek çok kişi tarafından paylaşılarak videodaki kişi hakkında işlem yapılması ve tutuklanması istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bu provokatör video hakkında soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından yapılan yazılı açıklamada Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden ve bu görüntüyü sosyal medyada paylaşan kişi hakkında Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatıldığı açıklandı. Ayrıca S.İ.hakkında yakalama kararı çıkarıldığı ve yakalanması için çalışmaların devam ettiği de belirtildi.

Arkadaşına İnat Yapmış

Çirkin görüntülerde yer alan genç kız S.İ. gelen tepkilerin ardından geri adım attı. Paylaşımların sosyal medyada çoğalarak tepkilerin büyümesinin ardından provokatör kız açıklama yaptı. Pişman olduğunu belirten bir video yayınladı. Görüntüleri aslında kendi görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çektiğini söyledi. Bu görüntüleri sadece o arkadaşına yolladığını ifade etti. Atatürk’e saygı duymasaydım Anıtkabir’e ziyarete gitmezdim diye kendisini savundu.

Atatürk’e hakaret eden S.İ. hakkında başlatılan soruşturma kapsamında sosyal medya hesapları da inceleme altına alındı.

Yorumlar (0)