Atatürk Hastanesi Taşındı, 150 Taşeron İşsiz Kaldı

Ankara’da Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılması ile Atatürk Hastanesi’nde çalışan 150 taşeron işsiz kaldı. Hastane Kapandı, Çalışanlar İşsiz Kaldı...

GENEL 14.02.2019, 08:09
Atatürk Hastanesi Taşındı, 150 Taşeron İşsiz Kaldı

Pek çok ilde hayata geçirilmeye çalışılan Şehir Hastanesi projelerinden biri de Ankara’da hayata geçirildi. Hazırlıkları tamamlanan Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılması ile pek çok hastane de kapatılarak buraya taşındı ve burada hizmet vermeye başladı. Daha önce Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde laboratuvar, kan alma, MR, tomografi ve sterilizasyon birimlerinde çalışmakta olan 150 taşeron işçi de işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçiler seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor.

“İşsiz Kaldık, İşimizi İstiyoruz”
İşten çıkarılan taşeron işçiler Atatürk Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak seslerini duyurmaya çalıştı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Bulut işçilere destek için oradaydı. 

İşçiler yaptıkları açıklama ile işsiz kalma süreçlerini açıkladı. AKP hükümetinin hastanelerin taşınmasından sonra artık kimsenin işsiz kalmayacağı vaatlerini hatırlatarak neden işsiz kaldıklarını sordular. Çalışanlar şu ana kadar 657’ye tabi memur ne iş yapıyorsa aynı işi yaptıklarını hatırlattı. Şu ana kadar işlerini hakkıyla yerine getirmelerine rağmen neden böyle bir muameleye maruz kaldıklarını sordu. Mağdur olduklarını aktaran taşeron işçiler, yetkililere seslerini duyurmak istiyorlar hükümetin verdiği sözde durmasını arzu ediyorlar. Yeniden işlerini istediklerini belirten taşeronlar basın açıklamasından sonra olaysız dağıldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@