Askerler ile Askeri Öğrenciler Hafta Sonu İznine Çıkamayacak

Koronavirüs nedeniyle TSK tarafından önlemler alınmaya başlandı ve askerler ile askeri öğrencilerin hafta sonu izinleri iptal edildi.

GENEL 12.03.2020, 14:40
Askerler ile Askeri Öğrenciler Hafta Sonu İznine Çıkamayacak

Virüs Geldi, Önlemler Arttı

Dünyayı saran korona virüsü artık ülkemiz sınırlarında da görülmeye başlandı. İlk vakanın görülmesinin ardından önlemler arttırılarak yayılması önlenmeye çalışılıyor. Bu kapsamda TSK da önlemler aldı.

TSK bünyesindeki askerler, askeri okullardaki öğrenciler ve askeri kursiyerlerin hafta sonu izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi. Bu kişiler hafta içi kurumlarda yatılı kalıyor ve hafta sonu çarşı izni kullanıyordu. Dışarıdan virüs kapma ihtimaline karşı kurumlardan dışarı çıkış olmayacak. Çünkü bir kişiye dahi bulaşacak virüs, kapalı ortamda beraber yaşayan tüm askeri etkileyecektir.

Akar’ın açıkladığı önlemin süresi ise henüz belli değil. İkinci bir emre kadar çarşı izinleri iptal edildi. Bakanlık tarafından gerekli açıklamanın yapılmasıyla yeniden izin kullandırılmaya başlanacaktır.

Yurtdışına Kısıtlama

Akar diğer bir tedbir olarak ise yurtdışına gidecek olan heyetlerin gidişlerine kısıtlama getirildi. Toplantı ve toplu faaliyetler de azaltıldı. Mecbur kalınmadıkça toplu faaliyetler yapılmayacak. TSK’da el sıkışmaya ara verildi. Askeri okullardan mezun olan öğrencilerin mezuniyet törenleri iptal edildi. Ailelerin de bu önlemlere destek olması istendi.

Korona virüsün yayılmasını önlemek için herkes özellikle kapalı ve toplu alanlara girmemeye özen göstermelidir. Sık sık el yıkamak ve insanlarla yakın temasta olmamaya özen göstermek gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)