ASDEP Personeli Alımında Önemli Değişiklik

Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile ASDEP personeli ve orman muhafaza memuru alımlarında önemli değişiklikler yapıldı.

GENEL 10.01.2019, 22:20
ASDEP Personeli Alımında Önemli Değişiklik

Yakında Alım Olabilir
Bu gece Resmi Gazete'de yayınlanan düzenleme ile ASDEP personeli ve orman muhafaza memuru alımlarında birtakım değişiklikler yapıldı. Uzun bir süredir beklenen ASDEP personeli alımlarına başvurabilecek bölümlerin sayısı artırıldı. Buna göre artık çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri bölümlerinden mezun olanlar da ASDEP personeli alımlarına başvurabilecek.

Bir diğer önemli düzenleme ise orman muhafaza memuru alımlarında yapıldı. Bundan sonra alım yapılacak personel sayısının 4 katı kadar aday sınava çağrılabilecek. 

Resmi Gazete’de yayınlanan bu düzenlemeler sonrasında alım bekleyen memurların umutları tekrardan yeşerdi. Zira 2018 yılında ASDEP personeli alımları için çeşitli sayılar telaffuz edilmiş ancak alım yapılmamıştı. Bu düzenleme sonrası 2019'un ilk yarısında bir alım yapılması bekleniyor. Ayrıca alınacak personellerin sözleşmeli statüde alınacağını da ifade etmek gerekir. Pek çok aday bu konuda tepki gösteriyor. Zira sözleşmeli alımlarda kadro, tayin, görevde yükselme gibi konularda zorluklar yaşanabiliyor.

ASDEP personeli alımı için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama yapılacaktır. Herhangi bir duyuru gelmesi durumunda anında sitemizden öğrenebilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak hali hazırda herhangi bir açıklama olmadığını, bu düzenlemeden sonra açıklama ve ilanların gelebileceğini söyleyebiliriz. Ne kadar personel alımı yapılacağı konusu da şuan meçhuliyetini koruyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@