Antalya’da Bir Öğrenci, Yavru Kediyi Kurtardı

Akdeniz Ünivesitesi’nde okuyan bir öğrenci, evinin balkonunda ağzından kötü halde bir kedi buldu.

GENEL 29.12.2017, 20:05
Antalya’da Bir Öğrenci, Yavru Kediyi Kurtardı

Bu tabloya karşı duyarsız kalamayan genç, belediyenin hayvan barınma merkezinden yardım istedi. Yavru kedi ekiplerce tedavi altına alındı. 

Yavru Kedi Yaralanmıştı

Akdeniz Üniversitesinde okuyan Furkan Hacıoğlu, Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde yaşıyordu. Final sınavları olması nedneiyle sabah okula giden Hacıoğlu, sınavdan sonra eve döndüğünde yavru kedi ile karşılaştı. Çamaşır asmak için balkona çıkan öğrenci, balkondaki sandalyelerin üzerinde yaralı bir kedi gördü. Sandalyede kan olduğu gören genç, yaklaştığında bitkin halde yatan kedinin yaralı olduğunu fark etti.

Bilinmeyen bir sebepten ötürü ağzından yaralanan kedi, balkonda dinleniyordu. Bu manzaraya kayıtsız kalamayan genç, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınma Merkezini arayark yardım istedi. Kısa süre sonra eve gelen görevliler, kediye ilk müdahaleyi yaparak tedavisinin devamı için Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına götürdüler. 

Duyarlılık Örneği

Hayvanlara karşı gösterdiği bu ilgi ile dikkatleri üzerine toplayan öğrenci Hacıoğlu, böyle bir olay karşısında duyarsız kalamayacağını söyledi. Yavru hayvanın hem yaralı olduğunu, hem de soğuktan titrediğini görünce hemen harekete geçerek, ekiplerden yardım istedi. Kendisi vatandaşlık görevini yerine getirdiğini ifade ederek, her insanın bu şekilde duyarlı davranmasını istedi. 

Kış ayları geldiğinden hayvan dostlarımız için kapının önüne yemek koymayı unutmayalım. Artan yemekleri çöpe atmak yerine temiz bir şekilde hayvanlar için ayıralım.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@