Anneler Gününde Huzurevleri Ziyaret Edilemeyecek

Korona virüs önlemleri anneler günü ve Ramazan bayramında da devam edecek, kurumlara ziyaretçi ve hediye kabul edilmeyecektir.

GENEL 08.05.2020, 23:02 22.06.2020, 21:34
Anneler Gününde Huzurevleri Ziyaret Edilemeyecek

Anneler Günü Buruk Geçecek

Korona virüs vakalarının görülmesiyle birlikte ilk olarak risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlar için önlemler alınmıştı. Bu önlemlerden biri de huzurevleri, engelli ve yaşlı bakımevleri gibi yerlere ziyaretlerin durdurulması oldu. Buralara tüm giriş çıkışlar yasaklandı. Yeni personel alımları durduruldu. Mevcut personeller için de çok sıkı önlemler alındı. Böylece virüsün kurumlara girmesi engellendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, huzurevleri için yeni bir açıklama yaptı. Bu Pazar yani 10 Mayıs’ta kutlanacak olan anneler günü nedeniyle huzurevleri ile yaşlı bakımevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecektir. Uygulama Ramazan bayramında da devam edecektir.

Annesi ya da yakını ile görüşemeyen kişiler hediye ya da çiçek de gönderemeyecektir. Çünkü bu nesneler içeriye virüsün girmesi riskini taşımaktadır. Bu yüzden önlemlere sıkı şekilde devam edilecektir.

Görüntülü Konuşma Yapılıyor

Huzurevleri ile yaşlı bakım evlerinde kalan yakınlarını ziyarete gidemeyen kişiler durumlarını merak etmesin diye görüntülü konuşma sağlanmaktadır. Kurum müdürlüklerini arayarak yakınları ile görüntülü konuşmak isteyen kişiler için gerekli dijital ortam sağlanmıştır. Böylece onların sağlık durumundan ve iyi olup olmadığından emin olunabilecektir. Huzurevleri normalleşme kapsamına alınana kadar önlemler sıkı şekilde uygulanmaya devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)