Almanya 1.2 Milyon Gurbetçi İşçi İstihdam Edecek

Almanya’da kabul edilen göçmen yasası ile birlikte 1,2 milyon göçmen içinin Almanya’ya kabul edileceği netlik kazandı.

GENEL 21.12.2018, 20:25
Almanya 1.2 Milyon Gurbetçi İşçi İstihdam Edecek

Meslek Dalları 
Almanya zaman zaman göçmenlerden işçi alımı gerçekleştirmektedir. Böylelikle sanayi kollarında çalışacak işçi ihtiyacı da karşılanmış olmaktadır. pek çok kimse de Almanya’ya giderek iş sahibi olmak istemektedir. Özellikle Almanya’da çalışan işçilerin sayısının bir hayli fazla olması ülkemizdeki işçilerin de Almanya’ya gitme isteğini perçinlemektedir. 

İlan edilen meslek dallarında marangozdan yazılımcıya, elektrik ustasından boya ustasına kadar pek çok meslek grubu yer almaktadır. 99 farklı meslek kolunda işçi alımı yapacak Almanya bu işçileri sıkı bir elekten geçirecek. Böylelikle toplum yapısını olumsuz etkilemelerinin önüne geçilmiş olacak. 

Dolandırıcılara Dikkat
Daha önce de söylendiği gibi bu işçi alımlarını aleyhte kullanmaya çalışacak pek çok firma bulunmaktadır. İnsanlardan iş vaadi ile para isteyen bu tür dolandırıcılara itibar edilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde garibanın cebindeki üç kuruş para da yabancıya gidecektir. 

Almanya iş ilanlarına başvuruda bulunurken İŞKUR anlaşmalı olan firmalara öncelik tanımak isabetli olacaktır. Bunun haricinde piyasada gerçekten güvenilir bir imaja sahip firmaların tercih edilmesi de son derece avantajlı olacaktır. Başvurularda Almanca bilen adaylar öncelikli olarak tercih edileceği için az da olsa Almanca birtakım cümleler kurmayı öğrenmek isabetli olacaktır. Bu ise daha iyi bir geleceğin kapılarını aralayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)