ALES/3 ve Kaymakamlık Sınavı Ücreti Duyurusu

ÖSYM Kaymakamlık Sınavı ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavı olan ALES/3 ile ilgili duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuru sınav ücretleriyle ilgilidir. İstanbul'da yaşanan deprem sonucu ödemelerde gecikme olması sebebiyle son ödeme tarihinin uzatılmasına karar verdi. İşte ÖSYM'nin iki sınavın ücretiyle ilgili yaptığı duyurunun detayları.

GENEL 27.09.2019, 15:45
ALES/3 ve Kaymakamlık Sınavı Ücreti Duyurusu

Daha önceki günlerde başvurularının başladığını duyurduğumuz ALES ve Kaymakamlık sınavlarında başvurular dün tamamlanmış takvime göre ödemelerin son günü bitmişti. ÖSYM İstanbul depremi yaşanması sebebiyle sınav ücretini ödeyemeyen adayları sevindirecek bir duyuru yayımladı.

Yayımlanan duyuruda "2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) ile İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına (2019-Kaymakamlık) başvuran adayların sınav ücreti ödemesi 26 Eylül 2019 tarihinde sona ermiştir." denilirken İstanbul depremi olduğu için GSM operatörlerinden kaynaklı sorunlar vardı. İnternet bakancılığından ödeme yapmak isteyen adaylara banka tarafından doğrulama kodu gönderilemedi.

Tüm bu yaşanan olumsuzluklardan sonra ÖSYM, ALES ve Kaymakamlık Adaylığına Giriş Sınavı ücretini uzatma kararı aldı. Yapılan duyuruda ÖSYM'nin ödeme sayfasından kredi kartı/banka kartı ile 27 Eylül 2019 günü saat 23.59’a kadar sınav ücreti ödemesi yapılabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)