Ağrı’daki Saldırıda Şehit Sayısı 2 Oldu

Ağrı’da Gümrük Müdürlüğü çalışanlarına karşı yapılan roketatarlı saldırıda 2 kişi şehit düştü.

GENEL 04.03.2020, 08:45
Ağrı’daki Saldırıda Şehit Sayısı 2 Oldu

Hain Saldırıda Bilanço Ağırlaştı

Ağrı Doğubeyazıt’taki Gürbulak Gümrük Müdürlüğü çalışanlarının olduğu araca dün saldırı yapılmıştı. Zırhlı servis aracına teröristler tarafından roketatarlar ile saldırılmıştı. Saldırıda 16 kişi yaralanırken gümrük memuru Mustafa Türk hayatını kaybederek şehit olmuştu. Yaralılar Ağrı, Erzurum, Van ve Ankara illerinde tedavi altına alınmıştı. 

İran sınır kapısındaki Gürbulak sınır kapısına 3 km kala, gümrük görevlilerinin olduğu araca saldırılmıştı. Nöbet değişimi için yola çıkan personeller sabah 08.30 sularında saldırıya uğramıştı. Roketatarlarla zırhlı aracın ön tekeri hedef alındı. Tekerin patlaması ile zırhlı araç karayolundan çıkarak kaza yaptı. İşte bu kazada bir kişi şehit olmuştu. 

Şehit Sayısı 2’ye Yükseldi

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakımda tedavi gören gümrük personeli Özgür Kavastan da bugün yaşam mücadelesini kaybederek şehit düştü. 1991 Mersin Mut doğumlu olan Kavastan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti. 

Erzurum Valisi Okay Memiş saldırıda yaralananları hastanelerde ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Şehidimiz Kavastan’ın ise ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Olay nedeniyle 2 kişi şehit düşerken 15 kişinin tedavisi ise halen devam etmektedir. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)