Af ile 162 Bin 253 Kişi Tahliye Olacak

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız tarafından MHP’nin af tasarısı açıklandı.

Af ile 162 Bin 253 Kişi Tahliye Olacak

19 Mayıs 2018 Öncesi Suçlar

Pek çok kimse tarafından merak ve heyecanla beklenen af MHP tarafından açıklandı. af düzenlemesinin detayları da MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Feti Yıldız tarafından açıklandı. Buna göre 19 Mayıs 2018 tarihinden sonra işlenen suçlar kapsam dışında tutuldu.

FETÖ’cü Hâkim Savcılar

MHP tarafından hazırlanan af düzenlemesinin gerekçesi FETÖ’cü hâkim ve savcıların verdiği hukuka aykırı kararların bozulması olarak gösterildi. FETÖ’cü hâkim ve savcıların hukuku amaçları dışına çıkararak şantaj aracı olarak kullandıkları ifade edildi. Bu konuya Türk toplumunun da tanıklık ettiği ifade edildi.

MHP’li Yıldız cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olarak bulunan toplam kişi sayısının 253 bin 535 kişi olduğunu belirtti. Af düzenlemesinden faydalanacak kişilerin sayısı ise 162 bin 989 kişi olarak açıklandı. Ancak MHP tarafından açıklanan bu af tasarısının ne AKP ve diğer partiler tarafından ne kadar destek göreceği de bilinmiyor. Zira sadece AKP ile MHP’nin birleşmesi dahi af çıkması için yeterli olmuyor. Bu sebeple de diğer partilerden muhakkak destek gelmesi gerekiyor.

MHP’li Yıldız tarafından yapılan açıklamada cezaevinde kalan kimselerin insan haklarına aykırı bir şekilde kaldıkları da belirtildi. Bu sebeple affın bir zorunluluk haline geldiğini belirtti.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE