Adana’da At ve Eşek Eti Tehlikesi

Adana'da boş bir araziye atılmış olan çok sayıda at ve eşek kafası ile kemikleri gören vatandaşlar, polise ihbarda bulundu.

GENEL 28.12.2017, 16:53 28.12.2017, 16:54
Adana’da At ve Eşek Eti Tehlikesi

Bataklık bölgeye atılan hayvan artıklarının kedi ve köpekler tarafından parçalanması ile etrafa dağıldığı tespit edildi. Hayvanların etlerinin alınmış olması piyasaya sürüleceği riskini gösterdi. Polis ekipleri kaçak etleri bulmak için çalışma başlattı.

At Eti Riski
Adana Merkez Yüreğir ilçesinde bulunan bataklık bölgede çok sayıda at ve eşeklere ait  kalıntılara rastlandı.  Poşetler içerisinde atılmış olan at ve eşek kafası ile hayvan kemikleri vatandaşlar tarafından görüldü. Hayvanların etlerinin alınmış olması dikkat çekti. Vatandaşlar derhal polis ekiplerine haber verdi. Ekipler olay yerine gelerek inceleme başlattı. 

Olay yerine gelen ekiplerin kokudan dolayı burunlarını kapattığı görüldü.  Hayvan kalıntılarının dökülmesi nedeniyle oluşan koku etrafı sarmıştı. Yaklaşık 200 metrelik alan bu şekilde at ve eşek kafaları ile doluydu. Polis ve zabıta ekipleri tarafından olay yerinde çalışmalar başlatıldı

Yılbaşında At ve Eşek Eti Tehlikesi
Yılbaşından hemen önce yaşanan olay at ve eşeklerden elde edilen bu etlerin piyasaya sürüleceğini düşündürdü. Yılbaşı nedeniyle ülkemizde et tüketimi attığı için kaçak etlerin bu durumdan istifade edilerek vatandaşa yedirilmesi ihtimali akıllara geldi. 

Bu manzarayı gören vatandaşlar tepki gösterdi. Artık Adana'da güvenerek et satın alamadıklarını söyledi. Adanalı vatandaşlar artık et yemeye korktuklarını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@