Açıkta Olan Polisler İle İlgili Selami Altınok’tan Açıklamalar

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok FETÖ ile mücadele kapsamında açığa alınan ve ihraç edilen polisler hakkında açıklamalarda bulundu.

Açıkta Olan Polisler İle İlgili Selami Altınok’tan Açıklamalar

17/25 Vurgusu
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok 15 Temmuz darbe girişiminden sonra emniyet teşkilatında yapılan FETÖ tasfiyesi hakkında açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda bugüne kadar 22 bin 987 polis hakkında ihraç tedbirinin uygulandığını ifade eden Altınok hali hazırda ise 12 bin 36 polisin görevden uzaklaştırılmış bir şekilde bekletildiğini dile getirdi. İhraç edilen personellerin 17/25 Aralık sürecinden sonra da FETÖ le irtibat ve iltisaklarını devam ettirdiklerini ifade eden Altınok açıkta bekleyen personellerle ilgili de titiz çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Altınok sadece aktif görev halindeki kişiler ile ilgili değil aynı zamanda emekli olmuş ya da istifa etmiş personeller hakkında da çalışmaların olduğunu ve bu kapsamda 1093 emniyet mensubunun rütbelerinin, unvanlarının ve diğer bazı haklarının ellerinden alındığını aktardı. Böylelikle emniyet teşkilatında köklü bir yenilenme yapılmış oldu. 

Meydana gelen personel açığı ise çok sayıda alınan ve hızlandırılmış eğitime tabi tutulan personeller aracılığıyla giderildi. Halen daha personel eksiği olan Emniyet teşkilatı buna rağmen kaliteli bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca sadece ülkemiz sınırları içerisinde değil Suriye başta olmak üzere birçok ülkede de polislerimiz faaliyet göstermektedir. Böylelikle hem iç hem de dış güvenlik sağlanmaktadır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE