Acı Haber: İdlib’de 33 Şehit

İdlib’de yapılan hain saldırıda 33 Türk askeri şehit düşerken 32 askerimiz yaralandı.

GENEL 28.02.2020, 18:36
Acı Haber: İdlib’de 33 Şehit

Rusya’nın Bilgisi Vardı Ancak Saldırı Yapıldı

Dün akşam saatlerinde İdlib’de çok sayıda şehit verildiği habere gündeme bomba gibi düştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar olaydan sonra açıklamalarda bulundu. Türk birliklerinin bulunduğu yerin Rusya’nın bilgisi dahilinde olduğu ve buna rağmen saldırının gerçekleştiği açıklandı. 

İlk ateşten sonra Türkiye tarafından Rusya uyarılmasına rağmen saldırılara son verilmek yerine devam edilmiştir. Rusya’nın uçaklarla yaptığı hava saldırısında ambulanslar dahi vurulmuştur. Türk birliklerinin etrafında diğer hiçbir silahlı grup olmadığından ötürü saldırıda Türk askerleri bilerek ve isteyerek hedefe alınmıştır. 

Türkiye Harekete Geçti

Hain saldırıdaki ağır bilançodan sonra Türkiye uçaklar, SİHA ve kara ateş destek araçları kullanılarak Suriye’de saldırı düzenlemiştir. 200'den fazla rejim hedefi vurulmuştur. Atışlardan sonra 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 obüs, 5 mühimmat kamyonu, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu vurulmuştur. Bu saldırılarda 309 rejim askeri öldürülmüştür.

Ayrıca alınan karar ile ülkemizde bulunan Suriyelilerin batıya gitmesine izin verilmiştir. Avrupa’ya gitmek isteyen sığınmacılar artık durdurulmayacaktır. Bu haberin yayılması üzerine gece saatlerinden itibaren Suriyeli sığınmacılar sınır kapıları ve kaçak geçiş noktalarına akın etmeye başladı. Türkiye’de hayat şartlarının zor olmasından ötürü Suriyeliler Avrupa’ya gitmenin yollarını arıyordu. Böylece önlerindeki engel kalkmış oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)