81 İlde Sokağa Çıkma Yasağında Nereler Açık Olacak?

Ramazan bayramında 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı boyunca fırın, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler açık olacaktır.

GENEL 20.05.2020, 10:35
81 İlde Sokağa Çıkma Yasağında Nereler Açık Olacak?

Genelge Yayımlandı

Ramazan bayramı arefesi ve bayram süresince devam edecek olan sokağa çıkma yasağının ayrıntıları belli oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine sokağa çıkma genelgesi gönderildi. 23-26 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan yasak boyunca bazı yerler açık olacaktır. Bayram dolayısıyla açık olacak yerler bir nebze daha genişletilmiştir. Vatandaşlar evden çıkmasa da evde keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak, istediği gıdaya kolay erişim imkanı sunulacaktır.

Sokağa çıkma yasağı 22 Mayıs Cuma gecesi saat 24.00 itibariyle başlayacaktır. 26 mayıs Salı akşamı 24.00’da ise sona erecektir. Genelgede bu süre boyunca açık olacak işletmeler sayılmıştır. Market, manav, bakkal, kasap, kuruyemişçi, fırın ve su dağıtım yerleri bu süre boyunca hizmet verecektir.

Yasaktan önceki Perşembe ve Cuma günü vatandaşlar rahatlıkla alışveriş yapsın diye market, bakkal, kuruyemişçi, manav ve kasaplar açık olacaktır. Diğer sokağa çıkma yasaklarında açık olan yerlere ek olarak kuruyemişçilerin de açık olması kararlaştırılmıştır.

Cumartesi günü saat 10.00 - 17.00 saatleri arasında bu işletmeler açık olacaktır. Sadece yürüme mesafesindeki yerlere gidilecektir. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için yasak devam edecektir. Pazar, Pazartesi ve Salı günü ise sadece fırın ve su dağıtım yerleri açık olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)