8 Şehre Yasaklar Geldi! Son Dakika

Covid-19 Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantı, yürüyüş tedbirlerinin uygulanması ve hastalığın yayılmaması için 8 ilde giriş çıkış yasakları getirildi. İşte o iller hangileri…

GENEL 14.06.2020, 10:20 20.06.2020, 12:07
8 Şehre Yasaklar Geldi! Son Dakika

Koronavirüs yayılma hızının artış gösterdiği zamanda HDP’nin Demokrasi Yürüyüşü çağrısı yaptığı Kocaeli, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ, Bitlis, Van ve Hakkari illere giriş çıkış yasağı getirilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Güven ve Musa Farisoğulları milletvekilleri düşürülerek tutuklanmışlardı. HDP kanadı buna tepki göstererek protesto kararı almıştı. Protestonun ilk ayağı Hakkari ve Edirne’de başlayarak Başkent Ankara’da son bulacaktı. Ancak covid-19 salgının hızlı bir şekilde yayılmasını önlemek amacıyla 8 ile giriş çıkış yasağı getirildi.

YASAK GETİRİLEN İLLER

Valilikler tarafından yasak getirilen o şehirler hangileri; Kocaeli 15 gün, Bitlis 15 gün, Sakarya 5 gün, Kırklareli 6 gün, Edirne 3 gün, Tekirdağ 3 gün, Hakkâri 2 gün yasak getirilirken Van ilinde Valilik kararıyla eylem, toplantı yürüyüşü veya farklı etkinlikler sebebiyle şehirden veya şehre gelecek toplu araçların giriş çıkışları yasaklandı.

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Şaban 12 ay önce
Çok şükür şu hdpnin kapısınada asma kilidin vurulduğu haberini okumak dileği ile