8 Bin Bekçi Alımı İlanı Yarın Yayınlanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 bin bekçi alımı için Çarşamba günü ilana çıkılacağını duyurdu. Bekçi Sayısı 28 Bine Çıkacak...

GENEL 05.03.2019, 19:35
8 Bin Bekçi Alımı İlanı Yarın Yayınlanacak

Geçtiğimiz yıllar içerisinde başlayan bekçi alımları ile birlikte bugüne kadar toplam 20 bin bekçi alımı gerçekleştirilmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Mart ayında 8 bin bekçi alımının yapılacağını da müjdelemişti. Bakan Soylu son yaptığı açıklamasında bekçi alımı ilanının 6 Mart Çarşamba günü yayınlanacağını belirtti. Böylelikle adayların heyecanlı bekleyişi de sona erecek.

Bakan Soylu bu alımlar ile birlikte bekçi sayısının 28 bine ulaşacağını ifade etti. Daha önce bu bekçilerden 4 bini İstanbul’a verilmişti. Yeni alımda ise bin bekçi İstanbul'a verilecek. Bakan Soylu bekçi alımları sayesinde asayiş sorunlarında büyük bir azalmanın gerçekleştiğini aktardı. Bu oranın %30 daha düşmesi için güvenlik güçleri ile görüştüğünü de ekledi. 

İstanbul'un en güvenli kent olması için bekçi alımlarının buraya yoğunlaştığını da ekledi. Ayrıca bu yıl alınacak polis sayısı da 10 binden 15 bine çıkarılmıştı. Alınacak polislerin de 5 bini İstanbul'a verilecek. Böylelikle İstanbul'un tüm noktalarının güven ve huzur içinde olması sağlanacak. 

İstanbul’dan sonra en çok alım yapılacak olan yer ise Başkent Ankara olacak. Böylece asayiş olaylarının çok olduğu büyükşehirlerde daha fazla önlem alınacak. Ankara ve İstanbul’daki alımlardan sonra ise diğer illere alım yapılacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
AHMET BOZKURT 2 yıl önce
Polis alımında lisans ve ön lisans mezunlarında baş vuru için KPSS Puanı adaletli olması için her ikisi içinde 60 puan olması gerekir.