65 Yaş Aylıkları Her Ay Ödenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 65 yaş aylıklarının eylül ayı itibariyle aylık olarak yatırılacağını belirtti.

GENEL 05.06.2018, 00:22
65 Yaş Aylıkları Her Ay Ödenecek

100 Bin Yeni Emekli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekliler ile birlikte külliyede iftar yaptı. İftarda konuşma yapan Erdoğan 65 yaş aylıklarının 3 ayda bir verilmesi uygulamasına son verileceğini bunun yerine her ay maaş verileceğini belirtti. Bu uygulamaya ise Eylül ayında geçilecek.

Erdoğan yeni emekli olacak 100 bin vatandaşımızın bulunduğunu da ifade etti ve bu kimselerin kısa sürede emeklilik işlemlerinin tamamlanarak ikramiyelerden faydalanabilmelerinin önünün açıldığını dile getirdi. Erdoğan eskisi gibi komik rakamlarda emekli maaşı alan kimsenin de kalmadığını sözlerine ekledi.

3600 Ek Gösterge

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce meydanlarda söylediği 3600 ek gösterge sorununa da değindi. Buimkanın getirildiğini ve böylelikle emeklilerin de bu imkandan istifade edebileceklerini belirtti. Bu düzenleme ile birlikte çalışan memurlar da emekli ikramiyelerinizamlı olacak alabilecekler. Öyle ki 20 binleri geçen emekli ikramiyesi zamları söz konusu olmaktadır. Bu sebeple hali hazırda emekli olmak isteyen devlet memurları emekliliklerini bekletmeye başlamış durumdadırlar. Emekli olmak için 24 Haziran seçimlerinin sonrasını bekleyen pek çok memur bulunmaktadır. Öyle ki bu memurlardan bazıları emeklilik dilekçelerini vermelerine rağmen iptal etmiş durumdalar. Ancak henüz düzenlemenin ne zaman yapılacağı da belli değil. Zira seçim sonuçlarına göre bu düzenlemeler de netlik kazanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)