6 Dernek İçin OHAL Komisyonu’ndan Kabul Kararı Çıktı

FETÖ ile irtibat ya da iltisakı olduğu düşünüldüğü için kapatılan dernekler ve sendikalar için OHAL Komisyonu incelemelerine başladı.

GENEL 28.05.2018, 07:37
6 Dernek İçin OHAL Komisyonu’ndan Kabul Kararı Çıktı

Yeniden Kurulacak

OHAL Komisyonu dernekler ile ilgili incelemesini yaptı ve 6 derneğin yeniden açılmasına karar verdi. Bu kapsamda verilen kabul kararı neticesinde dernekler tekrardan kurulacak ve faaliyetlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Yeniden kurulmasına karar verilen derneklerin isimleri ise şunlardır:

  • Balıkesir Sivil Güçler Birliği Derneği
  • Gençlik ve Spor Uzmanları Derneği
  • Alternatif Hayat Derneği
  • Çine Sağlık Hizmetleri Derneği
  • Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
  • Çine Sanayici ve İşadamları Derneği

Karar Gerekçesi

OHAL Komisyonu tarafından yapılan incelemelerin neticesinde pek çok farklı kurumdan bilgi ve belge talep edildi. Kurumlardan gelen bilgilere göre herhangi bir tespit yapılamadığı da Komisyon kararlarında yer almıştır. Bu sebeple de yeniden açılmalarına karar verilmiştir.

Karar eline ulaşan dernek yöneticileri ise bu kararların son derece isabetli olduğunu ve FETÖ ile herhangi bir iltisak ya da irtibatlarının olmadığını ifade ettiler. Bu kapsamda verilen bu kararın da adil bir değerlendirme olduğunu belirten yöneticiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi hiçbir mağdur kalmayacak sözünü doğruladığını belirttiler.

Hali hazırda Komisyon’dan karar çıkmasını bekleyen 90 binin üzerinde dosya bulunmaktadır. Komisyon hali hazırda haftada bin karar verme kapasitesine de ulaşmış durumdadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)