572 Subay Alımı İçin Yarın Son Gün

Jandarma Genel Komutanlığı 500 ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 72 subay alımı için başvurular 8 Nisan günü yani yarın sona eriyor.

GENEL 07.04.2018, 23:22
572 Subay Alımı İçin Yarın Son Gün

Başvuru Yapacaklar Dikkat
Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak olan 500 subay alımı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak 72 subay alımı için başvurular 1 Nisan tarihinde sona ermişti. Ancak istenen sayıda başvuru gelmeyince başvuru süresi 8 Nisan tarihine kadar uzatılmıştı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanın son günü yarın doluyor. Başvuru yapacak olan adayların süreyi kaçırmamaya dikkat etmeleri gerekiyor. 

Jandarma Genel Komutanlığı Başvuru Şartları
Başvuru yapacak olan adayların T.C. vatandaşı olması, belirlenen bölümlerden lisans mezunu olması ya da kesin kayıt tarihi olan 10 Eylül 2018’e kadar mezun olabilecek olması şartları taşınmalıdır.

Adaylarda aranan özel şartlar ise kılavuzda ayrıntılı olarak sayılmıştır. Başvurular elektronik ortamda, belgeler tarayıcıya yüklenerek yapılacaktır. Şartları sağlayan adaylar için ayrılan kontenjan 500 subay alımı olacaktır. Son başvuru tarihi 8 Nisan Pazar gündür. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı Başvuru Şartları 
Sahil Güvenlik Komutanlığı yapacağı 72 subay alımı için Jandarma Genel Komutanlığı tarafından aranan başvuru şartlarını aramaktadır. Özel şartları ise kılavuzdan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Başvurular elektronik olarak alınacaktır. Şartları sağlayan adaylar başvurularını en geç 8 Nisan Pazar günü yapmalıdırlar. Son gün yarındır, başvuracakların süreyi kaçırmamaya dikkat etmesi gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)