3.Havalimanının Adı Tabelalara Yazıldı

İstanbul’da yapımı devam eden ve açılışı için geri sayım süreci başlatılan 3.havalimanının adı yollarda yer alan tabelalara işlendi.

GENEL 29.03.2018, 07:30 28.03.2018, 21:22
3.Havalimanının Adı Tabelalara Yazıldı

İşte Havalimanının Adı
Açılışı yapılan her bir yeni köprü, tünel, otoyol ve diğer yerler için özel bir isim verilmektedir. Bu kapsamda 3.havalimanına verilecek isim de merak ediliyordu. İşte bu merak tabelalara ismin yazılması ile birlikte giderilmiş oldu. Zira D-100 ve TEM karayollarında yer alan trafik levhalarına bu havalimanının ismi İstanbul Yeni Havalimanı olarak geçildi. 

Herhangi bir tarihi şahsiyetin ismini taşımayan bu yeni ismin değiştirilip değiştirilmeyeceği merak ediliyor. Ancak hali hazırda tabelalara yazılan ismin bu olduğunu belirtmek gerekir. Ancak daha sonra gerçekleştirilecek törenle bu isimde bir değişikliğe gidilebilir. 

Havalimanı Ne Zaman Açılacak?
3.havalimanının resmi bir törenle açılması planlanmaktadır. Bu kapsamda 29 Ekim 2018 tarihinin belirlendiğini de belirtmek gerekir. Törene Başbakan ve Cumhurbaşkanı düzeyinde katılım gerçekleştirilecektir. Dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olması bu havalimanını özel kılan hususlardan birisidir. Bu sebeple de büyük bir törenle ve manidar bir günde açılışının yapılacağını belirtmek gerekir.

Mega proje olarak adlandırılan bu proje sayesinde batı ile doğu arasında seyahat eden kişilerin uğrak noktası olarak İstanbul’u tercih etmeleri daha muhtemel olacaktır. İşte bu da ülke ekonomimize ciddi bir katkı sunması anlamına gelmektedir. Bu da istihdam ve büyüme oranlarını yakından etkileyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@