3600 Ek Gösterge Tüm Kamu Görevlilerini Kapsamalıdır

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsaması gerektiğini söyledi.

GENEL 06.12.2018, 20:30
3600 Ek Gösterge Tüm Kamu Görevlilerini Kapsamalıdır

‘3600 Ek Göstergenin Takipçisiyiz’
Trafik kazası geçiren Tokat 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikal çalışmalar ve eğitim gündemini değerlendirdi. Her zaman emek, hak ve adalet için mücadele edeceklerini söyledi. Mazlum ve mağdura el uzatmaya devam edeceklerini söyledi. 

Sendika olarak yeni bir döneme girdiklerini söyleyen Yalçın, hedefe varmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Şimdiki hedeflerinin ise 3600 ek göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsaması olduğunu söyledi. Verilen sözlerin tutulması için takipçi olacaklarını belirtti. Öncelikle 3600 ek gösterge sözü yerine getirildikten sonra memnuniyet katsayısının arttırılması için tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde genişletilmesini istedikleri söyledi. 

Öğretmenlik Meslek Kanunu Beklentileri Karşılamalıdır
Öğretmenlik meslek kanununa da değinen Yalçın, kanunun ölü doğmaması için paydaşların görüş ve önerilerine önem verilmesini istedi. Eğitimcilerin beklentilerini karşılayacak bir içerikle yürürlüğe girmesi beklentisi dile getirildi. Bu kanunun öğretmenlere destek mahiyetinde olması gerektiği dile getirildi. Öğretmenlerin görev ve yetkileri ile hak ve sorumlulukları, mesleki gelişim ve kariyer basamakları ile iş güvencelerinin tanımlanması için bu kanuna gerek olduğunu söyledi. 

Yalçın, ilim irfan ve tecrübenin olduğu her yerde insan yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@