3600 Ek Gösterge İkinci 100 Günlük Planda Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vaat edilen 3600 ek gösterge müjdesi ilk 100 günlük planda yer almazken ikinci 100 günlük plana dahil edileceği iddia edildi.

3600 Ek Gösterge İkinci 100 Günlük Planda Olacak

Yerel Seçimlerden Önce Tamamlanacak
Kamu çalışanlarını etkileyecek olan 3600 ek gösterge düzenlemesi 24 Haziran seçimleri öncesinde pek çok parti tarafından vaat edilmişti. Bu partiler arasında AKP de yer almaktaydı. Seçimlerin bitmesine rağmen 3600 ek gösterge düzenlemesinin halen daha hayata geçirilmemiş olması karşısında memurlar meraklanmaya başladı. 

Açıklanan birinci 100 günlük ekonomi programında da yer almayan 3600 ek gösterge vaadi ile ilgili çalışmaların yetişmediği iddia edildi. Bu sebeple ilk ekonomi programında yer almadığı ancak ikinci ekonomi programına yetiştirileceği ifade edildi. 

Emeklilikler Durduruldu
Kamuda çalışan memurlar 3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesini dört gözle bekliyorlar. Bu sebeple emekliliği yaklaşan kamu personelleri dahi emeklilik dilekçelerini geri çekmişlerdir. Zira emekli maaşlarında 450 liraya varan iyileştirmeler söz konusu olacağı gibi emeklilik tazminatlarında da 20 bin lira üzerinde bir artış yaşanacaktır. 

Hali hazırda bu sebeple emekliliğini bekleten 20 bin kadar öğretmenin olduğu ifade ediliyor. Düzenlemenin çıkarılmaması gençlerin istihdam olanaklarını da sınırlamaktadır. Bu sebeple biran evvel düzenlemenin detaylarının netleşmesi ve ardından da hayata geçirilmesi gerekmektedir. İddialara göre yerel seçimler öncesinde düzenlemelerin hayata geçirileceği kuvvetle muhtemel görünüyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
saniye
saniye - 11 ay Önce

bu yazılanlar niye

saniye
saniye - 11 ay Önce

idda edilsin istemiyoruz çıksın istiyoruz