35 Bin Hükümlünün Eğitim İmkanı

Yapılan açıklamaya göre, hükümlülerinin de eğitim alması şart. Hayata kazandırmak ve adaptasyonu sağlamak eğitim ile olacak.

GENEL 29.11.2018, 16:03
35 Bin Hükümlünün Eğitim İmkanı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı Protokolü
Gerçekleşen protokol sonrasında 35 bin hükümlünün eğitim imkanı olması gerektiği yönünde açıklamalar yapıldı. Mesleki eğitimin verilmesinin sonrasında, hükümlülerin hayatlarına devam etmesi açısından sonra derece önemli olduğu konuşuldu. Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin mesleki eğitim alması yönünde açıklamalar yapıldı.

Milli Eğitimi Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı Protokolü kapsamında;
Cezaevlerinde olan hükümlü ve tutukluların mesleki eğitim alması şart dendi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk protokol imzaladı. Bu protokol gereği var olan 35 bin hükümlünün mesleki eğitim alması sağlanacak. Hükümlülerin mesleki eğitim alması şartı onların eğitim sayesinde, ıslah edilmesinin ve sonrasında hayatlarına çok daha rahat şekilde dönmesinin mümkün olacağı üzerine konuşuldu.

Mesleki Eğitimde İş Birliği Protokolü
Protokolün imzalanması ile düşüncede olan hükümlülere mesleki eğitim durumu netleşmiş oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da gerçekleşen bu protokole katıldı. Bakan tarafından söylenen sözler arasında;
‘Eğitim hakkı hiçbir şekilde engellenemez.’’ Sözleri yer alıyordu.

Yani hükümlü olan vatandaşlarımızın da eğitim hakkının olduğuna dikkat çekildi. Bu kapsamda 35 bin hükümlüye mesleki eğitim hakkı tanınmış oldu. Protokolün imzalanması ile mesleki eğitim hakkının sunulduğunu, düzenlemeler ile eğitim gerektiğince verilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)