3 Kriterli Dosyada OHAL Komisyonu Kararını İptal Etti

OHAL Komisyonu tarafından kamu görevinden çıkarılan bir başvurucu hakkında verilen ret kararı Ankara İdare Mahkemesi’nce bozuldu.

3 Kriterli Dosyada OHAL Komisyonu Kararını İptal Etti

Tüm İhraçları İlgilendiriyor
OHAL Komisyonu, KHK ile kamu görevinden çıkarılan personellerin başvurularını incelemeye devam ediyor. OHAL Komisyonu’ndan ret alan kimseler ise Ankara İdare Mahkemelerine başvuruda bulunuyor. Bu başvuruların ağırlıklı olarak ret yönünde sonuçlandığı biliniyor. Ancak başvuruculardan birisi hakkında verilen kabul kararı pek çok ihraç personeli umutlandırdı. Zira verilen kararda başvurucunun sendika, banka, okul ve tanık beyanlarına dayalı kriterleri FETÖ ile irtibat ve iltisaka yeterli olarak görülmedi. 

FETÖ’ye ait olduğu belirtilen Bankasya’da hesabı bulunan başvurucunun hesap hareketlerinin talimatlı olmadığı ifade edildi. Sendika üyeliği ise kararda hiç belirtilmedi. Okul kriterine dair mahkeme tarafından yapılan açıklamada ise normal bir vatandaştan öte bir bağ kurulamayacağı ifade edildi. Tanık beyanlarına dair yapılan açıklamalarda ise beyanların ikincil ve soyut açıklamalar olduğu ifade edildi. Ayrıca başvurucunun bylock kullanıcısı olmadığı da kişinin lehine olarak değerlendirildi. 

Ankara İdare Mahkemesi tarafından verilen bu karar diğer ihraç olan kamu personellerini de yakından ilgilendiriyor. Zira aynı durumda olan yüzlerce kişi de KHK ekli listelerine eklendi. OHAL Komisyonu’ndan ret almış bu kişilerin dosyaları da mahkemede görüşülecek ve karara bağlanacaktır. Mahkemenin OHAL Komisyonu kararını iptal etmesi durumunda kişi görevine iade edilecektir.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 22:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Khk lı
Khk lı - 5 ay Önce

Kaynak ne haber doğru mu

Sezgin
Sezgin - 5 ay Önce

Haber için kaynak belirtirseniz gerçek olup olmadığını bilelim.

Ramazan Çınkır
Ramazan Çınkır - 5 ay Önce

VAllahide billahide hepsi yasal hak KHK bahane herkes görevine

Nadir adam
Nadir adam - 5 ay Önce

Lütfen kaynak ...

Eray
Eray - 5 ay Önce

Torpil saglammis

Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Idare mahkemesine baş vurmayankarin durumunu kapsarmi

Atahan
Atahan - 5 ay Önce

Haber kaynağı !!!!!!!

Ramazan Çınkır
Ramazan Çınkır - 5 ay Önce

Memur suçtan korkar çünkü önünde kanun var