2019/2 Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı

2019 yılı 2. Dönem bekçilik yazılı sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

GENEL 06.09.2019, 21:48
2019/2 Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı

Sonuç Görüntüleme
Bekçi olmak için başvuruda bulunarak sınava giren adayların bekledikleri tarih geldi ve sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen adaylar meb.gov.tr adresinden sınavlar sekmesine girerek sonuçlarını görüntüleyebilir. Her bir aday sadece kendi sınav sonucunu görebilmektedir. Sisteme giriş için adaylardan TC kimlik numarası, doğum tarihi ve ekranda yer alan güvenlik kodunun doğru bir şekilde girilmesi isteniyor. Böylelikle 24 Ağustos tarihinde yapılan bekçilik sınavı sonuçları 12 gün içerisinde açıklanmış oldu. 

Fiziksel Yeterlilik ve Mülakat
Yazılı sınav aşamasını başarılı bir şekilde geçen adaylar bu aşamadan sonra fiziksel yeterlilik ve mülakat sınavlarına gireceklerdir. Fiziksel yeterlilik sınavında belirlenen süre içerisinde verilen parkurun tamamlanması gerekiyor. Elde edilen süreye göre puanlamalar yapılacaktır. Fiziksel yeterlilik ve ön sağlık kontrollerinden başarılı bir şekilde geçen adaylar sonrasında mülakat sınavına alınacaklardır. Mülakat sonucu ise sınavların tamamlanmasının ardından kısa bir süre içerisinde açıklanacaktır. 

Mülakat sonucu olumlu neticelenen adaylar genel sağlık kontrollerinden geçirilecektir. Böylelikle bekçilik yapmaya engel bir durum olup olmadığı da ortaya çıkacaktır. Sağlık raporu olumsuz olan adayların ilişikleri kesilecektir. Tüm aşamaları başarılı bir şekilde geçen adaylar sonrasında güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklardır. Güvenlik soruşturmasında adayın milli güvenliğe tehdit oluşturacak unsurlar ile ilişkisi araştırılacaktır. Ayrıca bekçilik yapmaya engel bir sabıka kaydının olup olmadığı da araştırılacak hususlar arasında yer almaktadır. 

Yeni Bekçi Alımları Ne Zaman?
2019 yılında ikinci defa bekçi alımları yapılırken bir sonraki bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu konuda İçişleri Bakanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklamalar düzenli olarak yapılmaktadır. Açıklama yapılması durumunda sitemizden anlık olarak gelişmeleri takip edebilirsiniz. Çok sayıda gencimiz düzenli bir iş bulmak için bekçi alımı ilanlarını beklemektedir. Hem asayişi sağlayan hem de istihdam alanı oluşturan bekçilik bu açılardan son derece önemli bir görev arz etmektedir. Bekçilik ile ilgili tüm gelişmeler sitemizden paylaşılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)