2019 Yılı Hac Kurası Başvuru Tarihleri Belirlendi

2019 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımızın heyecanla beklediği 2019 hac ön kayıtları başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatlarını aralık ayı içerisinde almaya başlıyor.

GENEL 09.12.2018, 10:33
2019 Yılı Hac Kurası Başvuru Tarihleri Belirlendi

Kutsal topraklara gitmek ve hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için hac kayıt heyecanı başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı hacca yeni kayıt yaptıracak vatandaşlara yönelik çalışmalarını tamamladı.

Hacca gitmek isteyenlerin başvuru tarihlerini iyi takip etmeleri gerekmektedir. İlk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları 08 Aralık 2018 ile 14 Aralık 2018 tarihleri arasında ilgili bankalara online veya doğrudan Albaraka Katılım Bankası, Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım bankalarına  20.-TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra müracaatlarını Diyanet İşleri Başkanlığının www.hac.gov.tr  internet adresinden elektronik ortamda veya il ve ilçe müftülüklerine form dilekçe ile müracaat ederek kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

2019 yılında hacca ön kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar 8-14  Aralık 2018 tarihleri arasında T.C. kimlik numaraları ile önkayıt ücretlerini online olarak veya doğrudan anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra internet ortamından veya il/ilçe müftülüklerine ön kayıt başvurularını yapabilecekler. Hac kurası 28 Aralık 2018 tarihinde çekilecektir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@